< کنفرانس بین المللی انرژی خورش
15/12/1394 11:32:15 ب.ظ
کنفرانس بین المللی انرژی خورشیدی با حضور وزیر نیرو، مدیرعامل سانا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه تهران و دیگر شخصیت های اجرایی و علمی کشور ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ شروع بکار کرد.

کنفرانس بین المللی انرژی خورشیدی

دبیر سوومین کنفرانس انرژی خورشیدی بیان داشت: امسال کنفرانس به صورت بین المللی برگزار شد و به دلیل کیفیت دو کنفرانس قبلی، مقالات این کنفرانس همه در ISC ایندکس خواهد شد که به اعتبار علمی این همایش و مقاالت آن کمک خواهد کرد.

وی همچنین اظهار کرد: علاوه بر این امسال زبان کنفرانس انگلیسی بوده و تمام برنامه ها و سخنرانی ها به صورت لاتین ارائه می شود تا شاهد کنفرانسی با کیفیت مطلوب در سطح بین المللی باشیم. فقط در بخش پوستر امکان ارسال مقالات فارسی وجود داشته است.

دکتر نورپور بیان داشت: برای مشارکت بیشتر و پررنگ بانوان در رویدادهای علمی کشور این کنفرانس امسال با همکاری دانشگاه الزهرا برگزار خواهد شد. دانشگاه الزهرا یک نیروگاه خورشیدی 30 کیلوواتی را دارد و در این زمینه به پیشرفت های خوبی رسیده است.

وی در ادامه اکید کرد: در مجموع بیش از 300 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شدکه از این تعداد حدودا 90 مقاله برای ارائه انتخاب شده است.

دانشیار دانشگاه تهران در گفت و گو با برق نیوز گفت: امسال همزمان با این کنفرانس از نشریه علمی پژوهشی انرژی خورشیدی با حضور مقامات رونمایی می شود. این نشریه علمی پژوهشی بعنوان چهارمین نشریه علمی پژوهشی انرژی خورشیدی جهان مجوز گرفته است و بصورت فصلنامه منتشر می شود.

عضو هیات علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران افزود: امسال نمایشگاه جانبی در کنار کنفرانس وجود ندارد تا روی ابعاد علمی کنفرانس بیشتر تاکید شود. در طول دو روز برگزاری کنفرانس کارگاه ها و سخنرانی های کلیدی متعددی وجود خواهد داشت.

گفتنی است دومین دوره کنفرانس سال گذشته نیز در تاریخ های 8 و 9 شهریور به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شده بود. اولین دوره این کنفرانس نیز 29 و 30 اردیبشهت ماه 93 برگزار شده بود.